Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

W życiu wiele razy zmuszeni jesteśmy do podejmowania decyzji. Jednak bardzo ważną decyzją jest zakup mieszkania. To rynek pierwotny daje możliwości zakupu dowolnych mieszkań. Jednak wybór dewelopera nie jest taki prosty. Często słyszy się o jakiś aferach dlatego też przed jego wyborem i podpisaniem umowy należy wiele rzeczy dokładnie sprawdzić.
Ważne jest to, czy firma deweloperska nie ma problemów finansowych lub nie znajduje się w stanie upadłości. Tylko prowadzenie terminowej i zgodnej z harmonogramem budowy jest gwarancją dobrej kondycji finansowej firmy deweloperskiej. Przed podpisaniem umowy warto również pokusić się o sprawdzenie zezwoleń na budowę czy też stanu prawnego.
W takich przypadkach nie można wierzyć tylko na słowo. Bardzo ważne są dokumenty, które potwierdzają wszystkie konieczne stany prawne i posiadanie wymaganych zezwoleń. Poza tym można przecież każdego dewelopera sprawdzić w Polskim Związku Firm Deweloperskich oraz Krajowym Rejestrze Sądowym. To właśnie Krajowy Rejestr Sądowy dokładnie poinformuje nas, jak jest wysokość kapitału dewelopera, kto jest jego przedstawicielem oraz to, czy deweloper nie jest w stanie upadłości lub likwidacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]