Zakup domu

Zakup domu

Zakup domu to bardzo ważna decyzja. Dom praktycznie kupuje się na całe życie. Ważna jest nie tylko jego lokalizacja ale także stan techniczny. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając swój wymarzony dom. Wiele czynników jest tutaj bardzo ważnych. Zagospodarowanie terenu dookoła domu można sprawdzić samemu. Ważna jest nie tylko droga dojazdowa ale także sklepy, przedszkola, szkoły, przystanki itp.
Niemniej ważne jest sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, którą zamierzamy nabyć. W takim przypadku konieczne jest dokładne sprawdzenie wszystkich wpisów w aktualnej księdze wieczystej i sprawdzenie, kto jest właścicielem oraz czy hipoteka nie jest obciążona.
Jednak dokładne sprawdzenie stanu technicznego wymaga już dokładnej znajomości tematu. Tylko specjalista jest w stanie stwierdzić, jakie są instalacje, czy są one prawidłowo wykonane i jaki jest ich aktualny stan. Zakup domu w stanie surowym jest dużo łatwiejszy, ponieważ istnieją wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli jednak dom ma już ileś lat, to na pewno nosi ślady jego użytkowania. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie wszystkiego tego, co decyduje nie tylko o jego cenie ale także o jego użytkowaniu w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]