Wynająć czy kupić

Wynająć czy kupić

Podjęcie decyzji, kupić nieruchomość czy też wynająć, nie jest łatwa. Taka decyzja wymaga dokładnego przemyślenia. Każda jednak ma swoje wady i zalety. Taka decyzja jest uzależniona przede wszystkim od możliwości finansowych oraz osobistych preferencji.
Zaletami wynajmu nieruchomości jest przede wszystkim to, że nie trzeba zapłacić za jej zakup oraz koszty związane z takim zakupem. Nie obchodzą nas także takie sprawy, jak podatek od nieruchomości czy też koszty dodatkowego utrzymania. Wynajem to zobowiązanie krótkoterminowe, dlatego też za bardzo nie przywiązuje się wagi ani do wykończenia takiej nieruchomości ani też do podnoszenia jej standardu. Jeżeli nie odpowiada nam dana nieruchomość, to w każdej chwili możemy przecież zmienić miejsce zamieszkania i poszukać następnej.
Jednak wynajem ma także swoje wady. Taka nieruchomość nie jest naszą własnością i nie mamy do niej żadnych praw własnościowych. Nie można także korzystać z ulg podatkowych, które przysługują tylko właścicielom nieruchomości i nie mamy zazwyczaj wpływu na wysokość opłat, jakie właściciel nieruchomości nam ustala. Nie zawsze także możemy taką nieruchomość dowolnie urządzić czy też trzymać zwierząt.

[Głosów:1    Średnia:3/5]