Rynek pierwotny czy wtórny

Rynek pierwotny czy wtórny

Decyzja o zakupie domu czy też mieszkania jest bardzo ważna i wymaga nie tylko przemyślenia takiego zakupu ale także sprawdzenia wielu niezbędnych rzeczy. Jednak nie mniej ważne jest zdecydowanie, czy dokonujemy zakupu na rynku pierwotnym czy też wtórnym, czy chcemy kupić nowe mieszkanie czy też takie z drugiej ręki. Każda metoda zakupu ma swoje dobre jak i złe strony.
Przede wszystkim musimy wybrać dogodną dla nas lokalizację. Rynek wtórny pozwala nam na dokładne wybranie takiej lokalizacji oraz konkretnego mieszkania. Rynek pierwotny pozwala na taki wybór zazwyczaj tylko na papierze. Rynek pierwotny pozwala nam co prawda na wybór zarówno budynku jak też i pietra, jednak to tylko dokumenty czy też makiety stanowią podstawę naszej decyzji. Rynek wtórny pozwala nam nie tylko zobaczyć sam budynek ale także mieszkanie i sprawdzić jego stan techniczny jak i położenie.
Nowe mieszkania oddawane są zazwyczaj w stanie surowym i trzeba, niestety, dodatkowo zainwestować w ich wykończenie. Mieszkania z drugiej ręki możemy wybierać swobodnie także pod względem ich wykończenia. Te osoby, które dysponują sporą gotówką, swobodnie mogą elegancko i nowocześnie urządzić zarówno mieszkanie z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego.

[Głosów:1    Średnia:3/5]