Koszulki z nadrukiem jako sposób budowania wizerunku firmy

W dzisiejszych czasach niezmiernie istotnym elementem rozwoju firmy stała się dbałość o jej wizerunek. O ile w warunkach, kiedy gospodarka wolnorynkowa dopiero się rozwijała, a społeczeństwo było relatywnie niezamożne, główne znaczenie miała niska cena, o tyle dziś to już nie wystarcz. Dziś,v kiedy mamy setki opcji do wyboru, niekoniecznie musimy zdecydować się na najtańszą – w cywilizacji przesytu i bylejakości, chcemy wybrać produkt najlepszy, przy zachowaniu optymalnego poziomu cen. W jaki zatem sposób możemy dokonać wyboru, nie trwoniąc czasu na szczegółowe analizy danej firmy?Pierwsze wrażenie
Socjologowie podają, że większość decyzji zakupowych nie zapada w sposób całkowicie racjonalny, ponieważ mamy zwykle za mało danych, by w jednoznaczny sposób określić daną firmę. Kierujemy się więc innym wyznacznikiem, nie zawsze zdając sobie z tego sprawę – pierwszym wrażeniem. Co niezmiernie istotne, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, zaś na zrobienie go mamy zaledwie kilkanaście sekund. W tym właśnie czasie ferujemy, choć nie do końca uświadomione, wyroki co do jakości i poziomu firmy, z jaką mamy styczność. Warto więc zadbać o to, by właśnie pierwsze wrażenie było jak najlepsze – powtórki bowiem nie będzie. Doskonałym sposobem na wywołanie odpowiedniego wrażenia jest estetyczna, elegancka odzież firmowa, jaką zakłada pracownik, spotykając się z klientem. Jeżeli wystąpi w prywatnych ciuchach (nawet estetycznych i dobrej jakości), nie będzie wyglądał tak profesjonalnie, jak w firmowym uniformie czy koszulce polo.

Siła obrazu
Niezmiernie istotny jest również fakt, że w zdecydowanej większości ludzie są wzrokowcami. Znacznie łatwiej jest nam zapamiętać obraz, niż np. dźwięk czy zapach. Z tego powodu, jeśli spędzimy kilka czy kilkanaście minut na rozmowie z człowiekiem, ubranym w koszulkę opatrzoną logo, utrwali się ono w naszej świadomości znacznie mocniej, niż gdybyśmy usłyszeli nazwę firmy, jaką reprezentuje. Utrwalenie obecności firmy w świadomości klientów stanowi natomiast podstawowy warunek dokonywania przez nich wyborów zakupowych – nie wiedząc lub nie pamiętając o istnieniu firmy, nigdy nic w niej nie kupimy. 

Darmowa reklama
Warto przy tym wspomnieć, że odzież reklamowa, jako narzędzie, służące budowaniu wizerunku firmy, niekoniecznie musi być noszona jedynie w warunkach służbowych. Równie dobrze może stanowić elegancki i niebanalny prezent dla pracowników firmy lub dla wybranych klientów. Jeżeli tego typu odzież będzie estetyczna i wykonana z dobrej jakości materiałów, zaś logo będzie subtelne możemy mieć pewność, że nasza odzież będzie chętnie i często noszona, stanowiąc tym samym naszą darmową reklamę wszędzie tam, gdzie pojawi się ubrany w nią człowiek.