Ocena stanu technicznego budynku

Ocena stanu technicznego budynku

Decydując się na zakup domu, oprócz stanu prawnego nieruchomości, bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego. Często niedokładne sprawdzenie tego właśnie stanu nie tylko powoduje dodatkowe koszty ale często także uniemożliwia wprowadzenie się do wymarzonego domu bez remontu.
Szczególną uwagę należy zwrócić na pęknięcia murów, zawilgocenie ścian czy też stan dachu. Szczególnej uwagi wymagają te domy, które są po remontach. Często takie remonty przeprowadzane są tylko po to, aby podnieść wartość nieruchomości i zamaskować wszystkie usterki i niedoskonałości stanu technicznego. Bardzo ważny jest także system grzewczy. Nie tylko jego sprawność ale także rodzaj ogrzewania ma decydujący wpływ na koszty utrzymania domu. W tym przypadku duże znaczenie ma również ocieplenie budynku, bo tylko dzięki ociepleniu można znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Domy, które były budowane dość niedawno, na pewno wykonywane były zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami. Jednak starsze budynki wymagają nie tylko remontu i modernizacji ale przede wszystkim bardzo dokładnego sprawdzenia przed ich zakupem. Dlatego tez w takich sytuacjach najlepiej jest poradzić się fachowca i jego poprosić o pomoc.

[Głosów:1    Średnia:4/5]