Kupno nieruchomości – wady i zalety

Kupno nieruchomości – wady i zalety

Zakup każdej nieruchomości musi być nie tylko dobrze przemyślany ale także odpowiedni do naszych możliwości finansowych. Ma on zarówno swoje zalety jak też i wady. Przede wszystkim, jeżeli kupujemy nieruchomość, to stajemy się jej właścicielem. Swobodnie możemy nią dysponować i zbywać swoje prawa własności. Poza tym taka nieruchomość to także jakiś, zresztą całkiem niemały, kapitał. Każdy może własną nieruchomość urządzić w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada. Nie musimy także obawiać się, że ktoś wypowie nam umowę najmu czy też podniesie opłaty za wynajem nieruchomości.
Ale zakup nieruchomości ma także swoje wady. Przede wszystkim trzeba sporego kapitału, aby taką nieruchomość kupić. Nie zawsze ta nieruchomość, która początkowo nam się podobała, podoba nam się nadal. Dotyczy to nie tylko nieruchomości ale także jej lokalizacji. Utrzymanie całej nieruchomości oraz wszystkich opłat z nią związanych, spoczywa tylko na jej właścicielu. Dotyczy to także wszystkich napraw czy też awarii.
Posiadanie jednak własnej nieruchomości to także prestiż społeczny. To też jakaś stabilizacja. Przecież w przypadku, kiedy dana nieruchomość nie odpowiada nam, w każdej chwili można ja sprzedać i kupić bardziej odpowiednią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]