Jakie mieszkanie wybrać

Jakie mieszkanie wybrać

W Polsce istnieją dwa rodzaje rynku nieruchomości, pierwszy z nich to rynek pierwotny a drugi to rynek wtórny. Podejmując decyzję o zakupie mieszkania trzeba przede wszystkim zdecydować się, jaki rynek nieruchomości nas interesuje i na jakim rynku zamierzamy taką nieruchomość nabyć.
Rynek pierwotny to przede wszystkim mieszkania w nowym budownictwie. Takie mieszkania zazwyczaj sprzedawane są przez deweloperów w stanie surowym. Natomiast rynek wtórny to te mieszkania, które kupujemy nie od deweloperów tylko od ich właścicieli. Każdy zakup nieruchomości musi być przede wszystkim dokładnie przemyślany. Zakup nieruchomości to nie tylko lokata kapitału ale przede wszystkim miejsce zamieszkania. Każdą nieruchomość zazwyczaj kupujemy na wiele lat.
Duże znaczenie przy wyborze nieruchomości ma to, czy to my sami będziemy w niej mieszkać czy też przeznaczymy ją pod wynajem. Jeżeli kupujemy mieszkanie dla siebie, to przede wszystkim ta lokalizacja powinna jak najbardziej nam odpowiadać. Jeżeli natomiast mieszkanie chcemy wynajmować, to najlepiej, jeżeli będzie się ono znajdowało w centrum miasta. Wtedy koszty wynajmu będą znacznie wyższe. Jednak to najczęściej na obrzeżach miasta są budowane nowe mieszkania przez deweloperów. W centrum zazwyczaj można kupić nieruchomości tylko na rynku wtórnym.

[Głosów:1    Średnia:3/5]