Domy atrialne

Domy atrialne

Coraz nowsze technologie budownictwa są obecnie stosowane i coraz nowsze budynki cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie tylko projekty są ważne ale także rodzaje zabudowy. Widzimy na co dzień domy wolnostojące, domy bliźniacze czy też domy w zabudowie szeregowej. Ale ostatnio pojawiają się także domy atrialne. To przede wszystkim nowość na polskim runku nieruchomości ale zyskuje ona coraz więcej swoich zwolenników.
Co prawda, pojawiają się one dopiero w naszym kraju ale ich ciekawa architektura na pewno skusi niejednego. Przede wszystkim to bardzo ciekawy rodzaj zabudowy. Domy takie przylegają do siebie, tworząc ciekawą architekturę. Taki dom praktycznie zajmuje teren całej działki. Nie ma dookoła niego ogrodu czy też wolnej przestrzeni. Zazwyczaj rozłożyste, parterowe budynki mają jednak coś w sobie, co zachęca do zamieszkania w nich. To właśnie odpowiednie zaprojektowanie i ukształtowanie wewnętrznej przestrzeni i połączenie jej z zewnętrznym pokojem atrium daje nie tylko kontakt z przyrodą ale doskonale pozwala na izolację od sąsiadów.
Ten rodzaj budownictwa dopiero pojawia się u nas ale pewnie już wkrótce zacznie być szerzej stosowany. Wiele osób na pewno woli spokój i będzie chciało się ustrzec przed wścibskimi nieraz spojrzeniami sąsiadów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]